Spedice je významnou součástí mezinárodní dopravy

Spedice je významným článkem v pohyblivém řetězu mezinárodní přepravy. Speditérské firmy zajišťují přepravu zásilek v relaci export-import ve velkých objemech a svou činností pokrývají území celé Evropy.     

Speditérské služby 
Spedice je neoddělitelnou součástí mezinárodní dopravy. V České republice, která nepatří mezi přímořské státy, je význam spedice klíčový. Moderní speditérské firmy obvykle nabízejí kompletní logistický servis, který probíhá prostřednictvím jejich logistických terminálů. Síť logistických terminálů je v České republice, stejně jako v ostatních zemích Evropy, velmi hustá.

Výhody kamionové dopravy
Výhodou využití služeb spedice kamionové dopravy je nízká cena, která se odvíjí z efektivního vytěžování kamionů, stejně jako možnost sledování zásilky pomocí GPS. Rozsáhlé vozové parky větších speditérů umožňují poskytování servisu non stop. Přeprava zboží je bezpečná. Pro jistotu má samozřejmě veškeré zboží přepravované prostřednictvím spedice – mezinárodní nákladní automobilové dopravy, pojištění v souladu s mezinárodní úmluvou CMR.